Kongres 60 Milionów

30 sierpnia br. Senator Andrzej Stanisławek wziął udział w uroczystości otwarcia Kongresu 60 Milionów-Globalnego Zjazdu Polonii w Jasionce k.Rzeszowa. 

W trakcie Panelu „Budowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej” Senator przypomniał, że nie ma drugiego takiego kraju, który by przetrwał tyle lat bez tożsamości jako państwo, ale gdzie tożsamość narodowa została utrzymana. Podkreślił, że jest to powód, dla którego nie możemy się absolutnie niczego wstydzić w Europie i na świecie. Istotne jest budowanie wizerunku Polski w świecie w oparciu o tę historię, ale też o historię tolerancji, historię podstaw chrześcijaństwa europejskiego. Senator uważa, że powinno nas połączyć to, że bez względu na nasze poglądy, czy przekonania wszyscy razem budujemy jedną Polskę, jeden wizerunek Polski. Wewnątrz kraju oczywiście możemy się spierać politycznie i na tym polega też demokracja, że spór demokratyczny w ramach walki politycznej jest naturalny dla każdego kraju demokratycznego, ale budowanie tego wizerunku na zewnątrz powinno nas wszystkich łączyć.

Senator zaznaczył, że Senat prowadzi szeroką działalność promującą polską gospodarkę; uczestnicząc, a także organizując międzynarodowe konferencje pokazuje potencjał Polski, który można wykorzystać na arenie międzynarodowej.  Senator wskazał turystykę i agroturystykę jako jeden z aspektów, na którym można zbudować wizerunek. Stwierdził, że należy zainteresować Polonię możliwością wymiany młodzieży, żeby poznała nasz kraj i „odbierała swoją pierwszą ojczyznę jako kraj bezpieczny i demokratyczny, kraj ze zdrową żywnością, pięknymi krajobrazami”.

Kongres 60 Milionów – panel „Budowanie wizeruku Polski”

Na zdjęciu m.in. Anna Maria Anders, pełnomocnik Rządu ds. Dialogu Międzynarodowego oraz Rita Cosby, amerykańska dziennikarka telewizyjna, trzykrotna laureatka Nagrody Emmy

Dyskusja w trakcie panelu „Budowanie wizerunku Polski”